Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nissan 200sx s13 FatKouki

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat
Ciast3k
  • Użytkownicy
  • 2 postów
  • Pip
  • Nowicjusz
  • Ostatnio aktywny: kwi 09 2015 09:56
Marka i Model 
- Nissan 200SX S13 1992r 

Silnik: 
- Ca18DET, odbudowany i z planami zrobienia z tego fajnego silnika (pieprzyć stereotypy) 

Moc i moment po modyfikacjach: 
- +/- 250-280whp 

Modyfikacje silnika 
- Odbudowa: nowe tłoki, panewki, pierścienie, wał, nowy kompletny rozrząd, aluminiowa chłodnica + wenty 350z 

Układ dolotowy: 
- FMIC, stożek Simota, przerobiony BOV HKS (powyżej 0.7b otwiera się bov, poniżej zamyka i jest pigeon  ), catch-tank, wsio na silikonach 

Układ wydechowy: 
- Garret T25, 2,5" downpipe, 3" prostej rury+shotgun, mbc (jest już T28, ale czeka na top-mount'a) 

Modyfikacje elektroniki i układu paliwowego: 
- Stage2, 2x Bosh 044 (swirl-silnik), Walbro 255l (bak-swirl), bak bezpieczny 40l, swirl pot 2,5l 

Modyfikacje zawieszenia: 
- Gwint XYZ, Wydłużone po 5cm wahacze, rozpórka wahaczy, drążki s14 Yamato + końcówki na uniballach TOMSON, relokacje drążków, poliuretany żółte, zwrotnice GeoMaster 2, 100% na poliuretanach StrongFlex 

Układ napędowy: 
- Most naprawiony spawarką, Felgi 18"x8,5 z 350z Touring v2 

Układ hamulcowy: 
- Na razie stock s13 lift + drift button (była hydro łapa, ale wyleciała bo tak ładniej) 

Modyfikacje wnętrza: 
- W pełni rozbudowana klatka, 2x Bimarco Futura FIA, 2x Takata czarne FIA, EGT, Oil temp, Water Temp, Boost, Oil Press 

Body kit i oświetlenie: 
- Kouki Widebody + 326 PowerWing 

------------------------------------------------------------------------------ 
Siemanko! 

Temat fury już od długiego czasu wisi na sąsiednim forum, ale dopiero teraz postanowiłem go wrzucić na pozostałe pisawki biggrin.png

Co do auta, jest to mój kolejny projekt, ale pierwszy opisywany w netach. 
Założenia fury są takie, że ma być spas i drift, wsio robione porządnie, bez kompromisów i nie ma być wyjebki na cokolwiek, wszystkiemu poświęcam sporo uwagi, tak więc dążę do tego żeby mimo pełnoprawnego tytułu driftowozu, autko też wyglądało legitnie 

Streszczę historyjkę auta aż do momentu obecnego 

Kupiłem samą budę s13'tki, bez silnika i bez wnętrza i w zasadzie bez niczego 
Była niedziela, lawetki nie miałem więc wracałem na kołach bez silnika. spalanie zajebiste - 0.0l/100km biggrin.png

20140608_191440.jpg
20140608_191454.jpg

DSC08104.jpg

1267579_821253191258947_7507680314798426

DSC08838.jpgDSC08832.jpg

A obecnie dużo jeżdżę i ciągle jestem poza domem, więc tempo prac lekko spadło, ale po powrocie biorę się za lakierowanie fury z zewnątrz, potem wrzucam top mount'a w silnik, wlatuje czekające na półce świeżutko zregenerowane t28 no i będe stroił sobie motor. Celuję w coś około 300-350hp, zobaczymy jak to będzie. 

Dużo w tym temacie nie opisałem, o wielu rzeczach nie wspomniałem, po prostu po krótce podsumowałem ostatnie 5 miechów posiadania tego autka. 
Update'y tematu będę wrzucał na bieżąco jak tylko będę coś działał z furą wink.png

Sumując dodam, że wsio robię przy aucie sam, wsio robione jest na nowych cześciach, wiem że nie [Tani], ale bynajmniej profi tongue.png
Na koniec macie filmik z pierwszego testu fury, kąta nie widać bo kamera lata w lewo i prawo, ale wierzcie fun ogromny biggrin.png Prowadzi się bajecznie, GeoMaster'y robią robotę! 

Aaaa no i pochawalę się, że wydech jest inny niż w jakiejkolwiek innej s13 w PL tongue.png
Wszystkim w koło dudnią bebechy w brzuchu, ale o tym to się na jakimś TK trip (mam nadzieję biggrin.png ) przekonacie tongue.png

Eeeeeeeelo!

• paradinha lubi to

paradinha
  • Użytkownicy
  • 2 postów
  • Pip
  • Nowicjusz
  • Ostatnio aktywny: kwi 13 2015 02:33

O kurcze nieźle, podoba mi się ten projekt! Trzymam kciuki na dalsze modyfikacje i życzę szerokiej drogi!

bmwlover
  • Użytkownicy
  • 2 postów
  • Pip
  • Nowicjusz
  • Ostatnio aktywny: kwi 13 2015 02:34

Super!!!! Czekam na więcej filmików!